KAPLAMA ÖNCESİ HAZIRLIK MAKİNELERİ KAPLAMA MAKİNELERİ FIRINLAR DİĞER MAKİNELER
DİĞER MAKİNELER
 

TABAN TORNA
Pres ve döküm tava-tencere tabanlarının dış yüzeylerini temizlemek ve değişik desenler elde etmek amacı ile kullanılmak üzere üretilmektedirler. Yüksek devirde 3000 - 6000 d/dk çalışan bu makineler ile özel görüntüler elde etmek olasıdır. Aynı zamanda bu makineler yüksek devirler sayesinde yüksek kapasiteye sahiptirler. Taban çizme ve kenar kesme işlemi hidrolik veya elektronik sistemler ile gerçekleştirilmektedir.

 
 
 

PUNTA KAYNAK MAKİNESİ
Tava/tencerelerin saplarının monte edileceği alüminyum parçaları olan “maça”lar, tava/tencerenin gövdesine “Puntalama yöntemiyle” kaynak yapma amacı ile üretilmektedirler. Alüminyum, paslanmaz çelik ve normal çeliklerin kaynak işleminde kullanılmaktadırlar. Yapılacak işlem çeşitlerine göre tek istasyondan altı istasyona kadar değişik modellere sahiptirler. Bu makinelerde kaynak işlemi haricinde lazer ile firma markasını tabana işlemek de mümkündür.

 
 
 

TAŞIMA, YÜKLEME VE BOŞALTMA BANTLARI
Bu bantlar ve/veya konveyörler vasıtası ile makinelerin arasındaki taşıma işlemleri yarı veya tam otomatik olarak gerçekleşebilmektedir. Özel olarak üretilen konveyörler alüminyum veya çelik konstrüksiyon üzerinde çalışmaktadır.
Yükleme bantları sayesinde işlenecek parçalar makinelere el değmeden otomatik olarak yüklenebilmekte ve aynı şekilde boşaltma bantları sayesinde işlenecek parçalar el değmeden otomatik olarak makinelerden boşaltılabilmektedir.