DÜZ KONVEYÖR BANTLI TÜNEL FIRIN
Bu tip fırınlarda fırınlanacak malzemelerin taşıma işlemi özel olarak dizayn edilmiş konveyör bant ile gerçekleştirilmektedir.
Tünel fırınlar ısıtma ve soğutma olmak üzere iki ayrı parçadan oluşmaktadır. Tünel fırınların tasarımları organik boyalar, yapışmaz PTFE ve alüminyum emayesi pişirme işleminde kullanılacak şekilde yapılmaktadır.
Sıcaklık PID kumanda sistemi ile kontrol edilmektedir. Müşteri firmanın talebine göre tünel fırınlar, ısıtma sistemi; elektrik rezistanslı, gaz ısıtmalı veya mazotlu olarak üretilebilir.
 
 
ÇİVİ BANTLI TÜNEL FIRIN
Bu tip fırınlarda fırınlanacak düz malzemelerin taşıma işlemi özel olarak dizayn edilmiş çivi tip konveyör bant ile gerçekleştirilmektedir. Bu taşıma işlemi sırasında kaplaması yapılmış olan düz malzemeler dik olarak fırın içerisinden geçmektedir. Bu sayede yüksek kapasitelere ulaşılabilmektedir. Sıcaklık PID kumanda sistemi ile kontrol edilmektedir. Müşteri firmanın talebine göre çivi bantlı fırınlar elektrik rezistanslı veya doğalgaz ısıtmalı olarak üretilmektedir.
 
 
DOLAP FIRIN
Dolap fırınlar organik boyalar, yapışmaz PTFE ve alüminyum emayesi pişirme ve alüminyum tavlama işlemlerinde kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Dolap fırınlar, alüminyum tavlama işleminde de kullanılabilirler.
Sıcaklık PID kumanda sistemi ile kontrol edilmektedir. Müşteri firmanın talebine göre dolap fırınlar, elektrik rezistanslı, doğalgaz ve mazot ısıtmalı olarak üretilmektedir.
 
     

EMAYE FIRINI
Bu fırınlar emaye kaplamaların pişirilmesi amacıyla tünel veya kutu tip olarak tasarlanmıştır. Fırınlarımızda 900 C'ye ısıya kadar çıkmak mümkündür. Gaz ve elektrik ısıtmalı olarak iki ayrı tipte üretilmektedir. Isı kontrolünde PID tam oransal sistemler kullanılmaktadır. Böylece daha hassas kontrol ve daha az enerji tüketimi sağlanmaktadır. Fırınların izolasyonunda yüksek kalitede malzemeler seçilmiştir. Emaye fırınları, kullanım yerleri ve müşterilerin tercihlilerine göre "I", "L", "U","S" veya "P" biçimlerinde tasarlanmaktadır. Gaz ısıtmalı fırınlarda eşenjör malzemesi olarak, yüksek sıcaklığı dirençli "Inkonel AISI 621" kalite paslanmaz çelik malzeme kullanılmaktadır.